Ocet na úklid 1l

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(1)Počet hvězdiček je 5 z 5
94 Kč s DPH
Skladem
ks
Biobel

Tento čisticí ocet je vaším přírodním spojencem v boji proti nečistotám. Koncentrovaná síla pro bezchybnou čistotu, a přesto šetrná k přírodě – to je jasná volba, která ochrání svět, i váš domov. Více

Ocet (8%), který čistí a leští kuchyňské povrchy včetně dřezů, trub a indukčních varných desek. Ideální k odstraňování plísní a vodního kamene z koupelnových povrchů, jako jsou skleněné příčky, dlaždice a sprchy.

Díky obsahu kyseliny octové leští nerezovou ocel (grilovací pánve, kastroly, vodovodní baterie...) a také sterilizuje a neutralizuje případné nepříjemné pachy z praček a myček, stejně jako kuchyňské mopy a domácí zvířata.

Složení nevyžadující varování před nebezpečím.

Přírodní složení

Čisticí ocet biobel je čistě přírodní produkt, koncentrovaný, s obsahem kyseliny 8 %. Na rozdíl od chemických čisticích prostředků je složení jemné a přitom účinně čistí a zanechává krásný lesk.

Hlavní výhody

  • Ideální pro čištění povrchů v domácnosti v kuchyni a koupelně.
  • Dodává lesk nerezové oceli. Například pánve a vodovodní kohoutky.
  • Neutralizuje pachy. Vyzkoušejte octový čistič jako neutralizátor zápachu v pračce a myčce nádobí nebo při vytírání podlahy.
  • Bez parfemace.

Octový čistič lze použít také k čištění filtru klimatizace, k odstranění usazenin vodního kamene a k čištění oblečení. Jedná se o dokonalý univerzální prostředek pro vaši skříňku na úklid bez chemikálií.

Není vhodný pro lidskou spotřebu. Nedoporučuje se ani pro použití na povrchy citlivé na kyseliny a neměl by se míchat s jinými čisticími prostředky.

Čisticí ocet Biobel s certifikátem ECOCERT podle normy ECOCERT, více informací o této normě naleznete zde.

EcoCert certifikaceBalíme udržitelně

Při balení vašich objednávek používáme pouze recyklovatelné materiály! Snažíme se snižovat náš ekologický otisk a těší nás, že můžeme společně pracovat na udržitelnější budoucnosti. Stejně tak všechny produkty Biobel jsou baleny v obalech, které jsou 100% recyklovatelné a znovu použitelné.

Biobel je přední španělská značka ekologických mýdel, pracích prostředků a prosředků pro účinný a ekologický úklid v domácnosti s certifikátem Ecocert. Vysoce kvalitní účinné výrobky, které pečují o životní prostředí a vaše zdraví. Naše receptury spojují 100 letou tradici a inovaci díky 100% přírodním a obnovitelným složkám z rostlinných zdrojů. Celá řada je ideální pro vegany a vegetariány a doporučujeme ji také lidem s alergiemi a citlivou nebo atopickou pokožkou. Pro více informací o značce Biobel navštivte naši sekci o tomto výrobci.

Čištění povrchů v domácnosti, jako jsou kuchyňské pracovní desky a koupelny.

Bílý ocet je silný přírodní dezinfekční prostředek. Lze ho použít na všechny povrchy v domácnosti: podlahy, dlaždice, sklo...

Bílý ocet dokáže zlikvidovat bakterie, houby, plísně a další druhy organismů, které způsobují skvrny a nepříjemný zápach. Hodí se například k dezinfekci a čištění prkének na krájení, především těch, která jsou vyrobena ze dřeva.

Ve skutečnosti jej lze použít také k odstranění zápachu z vlhkých mopů.

Chcete-li jej použít jako víceúčelový čisticí prostředek, smíchejte 2 díly bílého octa s 1 dílem vody a směs dejte do lahve s rozprašovačem. Aplikujte přímo na čištěný povrch.

Můžete jej také nanést neředěný na čištěný povrch.

VAROVÁNÍ! Nepoužívejte na choulostivé povrchy, jako je teraco, mramor a žula.

Čištění a leštění nerezových povrchů (pracovní desky, indukční varné desky, vodovodní baterie...)

Směs 1 dílu octa a 2 dílů vody lze použít k čištění jakéhokoli povrchu z nerezové oceli, například grilovacích pánví, sprchových hlavic nebo sklokeramických varných desek.

Čištění a dezinfekce vnitřních částí praček a myček nádobí.

Při údržbovém čištění, když je myčka naplněná a připravená ke spuštění, nejprve postříkejte vnitřní prostor bílým octem pomocí rozprašovače a poté zapněte.

Pokud je myčka velmi znečištěná, smíchejte v kbelíku 4 díly vody s 1 dílem octa. Pomocí jemné drátěnky nebo houbičky vyčistěte stěny a regály myčky. Brzy bude vypadat opět jako nová.

Pro zářivější lesk nádobí můžete do každého mycího cyklu přidat střik octa. Tím také zajistíme, že myčka zůstane déle čistá a dezinfikovaná.

K vyčištění bubnu pračky stačí přidat do dávkovače pracího prostředku a změkčovadla 125 ml čisticího octa. Poté spusťte pračku na běžný prací cyklus při teplotě 30 ºC nebo vyšší a vždy se ujistěte, že je pračka prázdná.

 Čištění, odstraňování mastnoty a leštění trub a mikrovlnných trub

Čištění trouby pomocí čisticího octa je jedním z nejoblíbenějších tipů pro domácí kutily, které lze najít na internetu. Za tímto účelem nejprve vyjměte police a plechy na pečení z trouby a nechte je namočené v umyvadle s roztokem vody a octa.

Chcete-li vyčistit vnitřek trouby, smíchejte horkou vodu a ocet ve stejném poměru. Směs nastříkejte na stěny trouby včetně dvířek. Nechte směs působit 15 až 20 minut, aby mastnota změkla a dala se snáze odstranit (doba závisí na tom, jak dlouho tam mastnota byla).

Odstraňování plísní a bakterií

Na skvrny od plísní nastříkejte bílý ocet. Nechte ho několik minut působit a vyčistěte ho hadříkem, ale neoplachujte.

Neutralizace pachů (domácí zvířata, mop, pračka a myčka...)

Bílý ocet je velmi účinný při odstraňování nepříjemných pachů způsobených bakteriemi a vlhkostí. K tomu účelu naplňte plastovou nádobu bílým octem a zakryjte ji potravinovou fólií. Do fólie udělejte několik otvorů a nechte ji v místnosti, kterou chcete dezodorizovat, působit přes noc.

Pokud chcete odstranit zápach psí moči, použijte ocet jako neutralizátor zápachu: stačí smíchat 1 díl octa s 1 dílem horké vody v rozprašovači. Aplikujte na postižené místo a nechte působit 20 minut. Poté místo setřete savým papírem a nechte zaschnout.

Tento ocet také neutralizuje nepříjemné pachy z oblečení, žluté skvrny od potu a také nepříjemné pachy v mrazáku a nádobách na uchovávání potravin, které chcete znovu použít, jako jsou skleněné nádoby.

Odstraňování vodního kamene z předmětů a povrchů (skleněné příčky, toalety, odkapávací desky, sklenice a sklenice na víno...)

Chcete-li odstranit vodní kámen z kohoutků, naneste ocet na čistý hadřík a potřete jím skvrny od vodního kamene. Kromě odstranění skvrn ocet oživí jejich přirozený lesk.

K odstranění vodního kamene ze skleněných koupelnových příček smíchejte 2 díly bílého octa a 2 díly horké vody. Směs dejte do lahve s rozprašovačem a naneste na příčku. Nechte ji působit 20 minut a potřísněný povrch vydrhněte. Případné zbytky odstraňte hadříkem.

Odkapávací desky z nerezové oceli jsou velmi citlivé na vodní kámen, proto je nutné je denně čistit vodou s mýdlem nebo vodou s octem! Abyste zabránili hromadění vodního kamene: nezapomeňte odkapávací desku osušit měkkým hadříkem. K odstranění vodního kamene: dokonale se hodí horký bílý ocet. Nechte jej působit 20 minut a poté jej opláchněte vodou.

K odstranění vodního kamene ze sklenic a skleniček na víno smíchejte v misce na mytí nádobí bílý ocet a vodu ve stejném poměru. Do směsi vložte sklenice určené k leštění a nechte je hodinu namočené. Poté je otřete do sucha kuchyňským papírem nebo ubrouskem. Pokud chcete, můžete namočit utěrku na mytí nádobí do bílého octa a poté sklenice nebo sklenice na víno leštit, dokud nebudou zářit jako nové.