Pět rutinních kroků k detoxikaci vlasů
Jak mám postupovat při používání svého ekologického šampónového mýdla?
Věřte nebo ne, vaše dlouhé vlasy jsou permanentně ‚nalíčené‘ použitím silikonů. Vaše rozpuštěné vlasy vypadají perfektně, nejsou krepaté, nemají roztřepené konečky, jsou lesklé a hebké..., ale vaše pokožka hlavy trpí.
Je to proto, že silikony a další syntetické přísady, které se obvykle nacházejí v šamponech, utěsňují naši kapilární kůžičku a zanechávají ji hladkou a hezkou, ale také blokují póry pokožky hlavy. To neumožňuje správně fungovat naší pokožce hlavy, zvláště u lidí s lupy, svěděním a velmi mastnými vlasy.
Pokud jste unaveni ze začarovaného kruhu silikonů a chcete se rozhodnout pro ekologickou kosmetiku, která je zdravá pro vaše tělo, nabízíme vám pět rutinních kroků detoxikace vlasů, které je třeba dodržet a umožní vaší pokožce hlavy znovu dýchat .
Vlasová detoxikační rutina
1.- První věc, kterou musíme udělat, je přestat používat konvenční vlasové produkty. Obsahují povrchově aktivní látky, sulfáty, parafín nebo silikony, z nichž mnohé jsou klasifikovány jako dráždivé, alergenové a dokonce škodlivé pro přírodní prostředí (echa.europa.eu). Těmito složkami jsou především pěnidla a změkčovače vlasů, které zjevně nabízejí dobré krátkodobé výsledky, ale nepochybně poškozují zdraví a přírodní prostředí v krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu.
Některé z těchto silikonů se často nacházejí na seznamech přísad, protože končí na -cone nebo -cona (např. cyklodimethikon nebo D4, dimethikon, dimethicona) a na -xan (např. cyklopentasiloxan, cykloheptasiloxan nebo vezměte předponu PEG- následovanou číslem nebo název Polyquaternium – následovaný číslem.
2.- Poté, co skoncujeme se všemi produkty obsahujícími tyto špatně doporučované složky, musíme si začít mýt vlasy šamponem, který respektuje naši pokožku hlavy a životní prostředí, jako je tuhý šampón Essabó , který je řemeslný a ekologický, vyrobený z nejlepších biologických složek a certifikovaný jako ekologická kosmetika od Bio.Inspecta .
Je důležité upozornit, že ne všechny tuhé šampony neobsahují povrchově aktivní látky nebo sulfáty. Podívejte se pozorně na složení těchto šamponů, protože mnohé z nich jsou pouze tekutým šamponovým složením, které bylo přizpůsobeno pevnému formátu. Nedostatek v plastové nádobě je pozitivní pro přírodní prostředí, ale v závislosti na složení nemusí to, že se jedná o tuhý šampon, nutně znamenat, že je ekologický nebo zdravý. Mnoho tuhých šamponů stále obsahuje povrchově aktivní látky a sulfáty, které poskytují změkčující účinek, takže na tom nejsme o nic lépe než dříve.
Hledejte tuhý šampón vyrobený z mýdla, který je přírodní a tradiční, bez povrchově aktivních látek a obohacený o kosmetické rostlinné oleje s přirozeně změkčujícími vlastnostmi. Vaše vlasy zůstanou velmi čisté, budou ekologičtěji a zdravěji respektovat pokožku hlavy a vyhnou se podráždění, svědění a dermatitidě pokožky hlavy.
Používá se velmi jednoduše. Navlhčete mýdlo a otřete ho o vlhkou pokožku hlavy. Poté si vlasy umyjte jako obvykle, než je dobře opláchnete. Oplachování je velmi důležité, aby na vlasech nezůstaly zbytky mýdla, které mohou následně způsobit pocit „špinavosti“.
3.- Pokud jsou vaše vlasy dlouhé a suché a po umytí tuhým šampónovým mýdlem, potřebujete větší hebkost, přidejte do posledního mydlení špetku octa (nejlépe ekologického jablečného octa) , zvláště pokud žijete v oblastech s tvrdou vodou, jako to dělaly naše babičky! To pomůže snížit pH a naše vlasy budou zářit jako nikdy předtím. Je velmi důležité vlasy dobře opláchnout, dokud vám „nevrzají“ v rukou . Nebojte se zápachu octa. Po několika minutovém sušení vlasů zmizí octová vůně. Bylo to dokázáno!

4.- Nebuďte frustrovaní, když si zpočátku všimnete, že vaše vlasy nejsou tak hezké, jak jste si mysleli (nebo vypadají nepořádně). Pamatujte, že vaše vlasy byly celý život tvořeny, takže nyní potřebují detox a adaptační proces.
V závislosti na různých typech vlasů může vašim vlasům a vlasové pokožce trvat několik týdnů, než se přizpůsobí, protože tandem silikon-sulfát nadměrně odstraňuje mastnotu. Vaše pokožka hlavy tedy vytváří více mastnoty, aby kompenzovala tuto agresi.
5.- Některé přirozené tipy po mytí a před mytím, jak se s tímto procesem smířit: můžete použít kokosový olej, jojobový olej nebo gel z aloe vera, abyste odstranili krepatění a udrželi vlasy hydratované . Tyto produkty lze aplikovat, když jsou vlasy ještě vlhké od poloviny dolů ke konečkům. Pokud máte lupy, svědění, velmi poškozené vlasy nebo seboroickou dermatitidu, můžete nanést čtyři lžíce teplého (nikdy horkého) kokosového oleje a vetřít ho do celé pokožky hlavy. Omotejte si kolem hlavy na 2 hodiny teplý ručník a poté si umyjte vlasy. Výsledky jsou úžasné.
S těmito pěti jednoduchými kroky a tím, že budete stálí a trpěliví, budou vaše problémy s pokožkou hlavy bleskově minulostí. Vaše vlasy budou čisté, krásné a bude o ně postaráno zdravějším a udržitelnějším způsobem. Pamatujte, že váš mýdlový šampón Essabó je produkt typu „vše v jednom“, protože si s ním můžete mýt tělo a obličej i při koupání, abyste pečovali o svou pokožku a pokožku hlavy. Maximální funkčnost a nulový odpad při koupání s Essabó.
Přidejte se k nám a pomozte tak vytvořit lepší a udržitelnější budoucnost pro naše nejbližší. Poslechněte své lepší já a přepněte s námi na EKO.